Wanna z parawanem czy prysznic – która opcja lepiej się sprawdzi?

Autor Redakcja

Planując aranżację nowej łazienki lub remont obecnej, trzeba zmierzyć się z jednym z kluczowych dylematów, jakim jest wybór między wanną a prysznicem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie zastanowić się, która opcja lepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni. Przyjrzymy się bliżej obu możliwościom, analizując zarówno aspekty praktyczne, jak i estetyczne, aby ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji!

Kabina prysznicowa – jakie ma zalety?

Kabina prysznicowa to popularne i praktyczne rozwiązanie, które znalazło się w wielu łazienkach. Do jej zalet można zaliczyć między innymi:

  • oszczędność miejsca – kabina prysznicowa zajmuje zazwyczaj mniej przestrzeni niż wanna, co jest szczególnie korzystne w mniejszych łazienkach;
  • ograniczenie zużycia wody i wygoda – szybki prysznic jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają napięty grafik. To dobry sposób na zmniejszenie zużycia wody, co jest przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla Twojego portfela;
  • łatwość utrzymania w czystości – prosta konstrukcja kabiny prysznicowej powoduje, że sprzątanie staje się przyjemnością. Na szczególną uwagę zasługują kabiny typu walk-in – brak wysokiego brodzika, ruchomych elementów i wąskich szczelin sprawia, że bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości;
  • bezpieczeństwo – w kabinach prysznicowych bez problemu możesz zamontować specjalne siedziska i uchwyty, które zapewnią domownikom bezpieczeństwo i stabilizację podczas kąpieli;
  • nowoczesny design – obecnie na rynku dostępne są kabiny prysznicowe o ciekawym designie, który może nadać łazience stylowy wygląd.

Oczywiście wybór kabiny prysznicowej ma również pewne wady. Przede wszystkim nie zapewnia takiej wygody podczas kąpieli, jak wanna. Nie spełni oczekiwań osób, które cenią długie i odprężające kąpiele. Może też nie być najlepszym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, dla których znacznie atrakcyjniejsza jest kąpiel w pianie, razem z ulubionymi zabawkami.

Wanna z parawanem – opcja dla niezdecydowanych

Jeśli każdy z domowników ma inne potrzeby i nie możecie dojść do porozumienia – znamy rozwiązanie Waszego problemu. Wanna z parawanem to opcja, która pozwala cieszyć się zaletami zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Będzie idealna dla osób, które rano mają czas jedynie na szybki prysznic, a wieczorem chcą cieszyć się długą, odprężającą kąpielą, która jest dla nich chwilą relaksu po męczącym dniu. Wielofunkcyjność i wygoda, czy można chcieć czegoś więcej? Na tym zalety się nie kończą. To także oszczędność przestrzeni. Wanna z parawanem to praktyczny wybór do mniejszych łazienek, gdzie montaż osobnej kabiny prysznicowej i wanny może być trudny lub niemożliwy.

Parawan nawannowy – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego parawanu do wanny jest ważny nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale także estetykę przestrzeni. Największą popularnością cieszą się parawany składane i przesuwne. Warto dokładnie poznać cechy obu rozwiązań, aby podjąć najlepszą decyzję:

  • parawan składany do wanny – to kilka połączonych ze sobą paneli, które można łatwo złożyć, tworząc harmonijkę. Nie zajmuje dużo miejsca, więc sprawdzi się w małych łazienkach. Jedną z głównych jego zalet jest prosty montaż, z którym każdy powinien sobie poradzić. Natomiast nie jest on tak szczelny, jak osłona przesuwna;
  • parawan przesuwny do wanny – składa się z dwóch paneli, które przesuwają się po prowadnicy przymocowanej do wanny. Całość tworzy estetyczną i przede wszystkim szczelną konstrukcję, która nie będzie przepuszczać wody.

Dopasuj aranżację łazienki do potrzeb domowników

Wybór między prysznicem a wanną to decyzja, która wymaga przemyślenia i uwzględnienia wielu czynników. Aranżacja łazienki powinna być dopasowana do potrzeb domowników. Idealnym wyborem dla niezdecydowanych osób, które cenią praktyczne rozwiązania, jest wanna z parawanem, która łączy dwie wspomniane opcje. Jeśli chcesz cieszyć się funkcjonalną, przestronną i stylową łazienką, nie czekaj i już teraz skorzystaj z oferty sklepu internetowego Reuter.com – znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do urządzenia swojego wnętrza!

Artykuł sponsorowany