Przepychanie urządzeń sanitarnych

Autor Albert

Do przepychania przewodów odpływowych umywalek lub zlewozmywaków służy specjalna ssawka gumowa, osadzona na drewnianym drążku. Warunkiem właściwego jej działania jest równoczesne dokładne zatkanie otworu przelewowego zlewozmywaka lub umywalki. Kilkakrotne naciśnięcie drążka szybkim ruchem ręki powinno spowodować przetkanie syfonu, przy czym całe urządzenie powinno być napełnione wodą. W przypadku silniejszego zatkania przewodów odpływowych konieczne jest odkręcenie śruby znajdującej się w dolnej części syfonu zlewozmywaka. Pod zlewozmywak należy podstawić naczynie, do którego spłynie woda i nieczystości.


Do przepychania i oczyszczania przewodów służy stalowy pręt, który wkłada się przez otwór odpływowy zlewozmywaka. Po przepchaniu zlewozmywak lub umywalkę należy kilkakrotnie przepłukać bardzo gorącą wodą.

Zobacz także: Kity, wypełniacze i masy uszczelniające

Syfon umywalki jest zwykle łatwiejszy do oczyszczenia niż przy zlewozmywaku, ponieważ można go bez trudu zdemontować. Po odkręceniu nakrętki, znajdującej się w połowie wysokości syfonu, zdejmuje się całą jego część dolną.

Miskę sedesową przepycha się za pomocą pręta lub listewki włożonej przez otwór, który znajduje się w tylnej części miski.