Hit tego sezonu? Lustra łazienkowe z oświetleniem!

Autor Kamil

Każdy, kto pragnie świetnie zaaranżować łazienkę, aby codzienne czynności związane z goleniem lub wykonywaniem makijażu odbywały się w jak najlepszych warunkach, powinien postawić na lustra z oświetleniem. Bardzo ważne jest to, aby wybrać lustro wyposażone w dwa punkty światła po bokach, dzięki czemu można będzie napełnić równomierne oświetlenie całej twarzy.

Lustro z oświetleniem może również podkreślić ciekawe detale wnętrza łazienki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy posiadamy ścianę wykończoną płytkami w pięknej strukturze i światło będzie dodatkowo podkreślać fakturę oraz wzmocni efekt dekoracyjny.

Podświetlane lustra łazienkowe – dlaczego są tak popularne?

Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają podświetlane lustra łazienkowe. Jest to obecnie najbardziej funkcjonalny element wyposażenia łazienki. Zamontowane taśmy ledowe ułatwiają codzienne wykonywanie czynności w łazience, a także dokładne ubranie się, wykonanie fryzury czy też malowanie.

Zobacz także: Wyklejanie ścian tapetą

Podświetlane lustra zdobywają coraz większą popularność, ponieważ jest to także świetny pomysł na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni. Można w ten sposób dodatkowo ożywić wnętrza, a także optycznie je powiększyć.

Producenci dają klientom do wyboru zimną lub ciemniejszą barwę światła, a także oferują możliwość układu oświetlenia w wybranym przez nas kształcie. Niektórzy decydują się również na to, aby zamontować dodatkowe podświetlenie dolne, które pozwala dobrze oświetlić umywalkę, dzięki czemu znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości w łazience.

Jak wybrać odpowiednie lustro łazienkowe?

Poszukując idealnego lustra do łazienki, należy przede wszystkim kierować się rozmiarem tafli. Kiedyś większość osób uważała, że im większe lustro, tym lepiej. Jednak okazuje się, że lustro łazienkowe powinno mieć dokładnie taką samą szerokość jak umywalka lub może być nieco większe od niej.

W łazienkowych wnętrzach najbardziej liczy się spójność stylizacji oraz odpowiednio dopasowana harmonia. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się również lustra, które posiadają zamknięte, dekoracyjne ramy. Jest to świetny produkt uzupełniający stylową aranżację łazienki.

Same ramy luster mogą zostać wykonane z ceramiki lub żywicy syntetycznej, ale także często możemy napotkać produkty złociste, lub srebrzyste. Należy również poszukiwać takich luster, które od spodu będą zabezpieczone specjalną teflonową warstwą, która nie przepuści wody, będzie odporna na wilgotność, a dodatkowo jest to produkt znacznie trwalszy niż klasyczne modele.

Zobacz także: Idealna kabina prysznicowa – jaki model wybrać i jak zorganizować przestrzeń kąpielową?

Każdy właściciel nieruchomości, który nie lubi zamkniętych kompozycji, powinien poszukać luster pozbawionych ram. Tego rodzaju produkty świetnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i stylizowanych, ale także tych tradycyjnych.

W projektowaniu łazienkowego wnętrza bardzo ważnym czynnikiem jest oświetlenie. Dobre światło pomoże wpłynąć na estetykę aranżacji łazienki i funkcjonalność. Dlatego w ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne i podświetlane modele luster łazienkowych.