Ile kosztuje sprawdzenie umowy deweloperskiej przez specjalistę? Zamów audyt i zadbaj o bezpieczeństwo!

Autor Redakcja

W poszukiwaniu wsparcia merytorycznego i technicznego podczas zakupu nieruchomości na własność nie ma niczego złego. Dzięki temu po prostu dbasz o swoje interesy oraz bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Jeśli zależy Ci na nabyciu mieszkania lub domu, którego sytuacja prawna jest klarowna, a umowa deweloperska w 100% legalna, możesz skorzystać pomocy wykwalifikowanego prawnika. Usługi prawne związane z nieruchomościami obejmują głównie audyt nieruchomości, sprawdzenie umowy deweloperskiej oraz doradztwo merytoryczne jeszcze na etapie rozmów z deweloperem.

Ceny usług prawniczych a weryfikacja umowy deweloperskiej

Koszt sprawdzenia umowy deweloperskiej przez specjalistę z zakresu prawa deweloperskiego i nieruchomości jest uzależniony od wielu czynników, takich jak:

 • doświadczenie specjalisty,
 • zakres usługi,
 • długość i złożoność umowy,
 • lokalizacja.

Zazwyczaj, ceny za audyt umowy deweloperskiej mogą się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto zasięgnąć kilku ofert od różnych specjalistów lub firm prawniczych, aby uzyskać najlepszą ofertę zgodną z własnymi potrzebami i budżetem. 

Współpracując z ekspertem bartkiewicz.legal nie musisz martwi się o swój budżet. Poznasz wszystkie koszty jeszcze na etapie nawiązywania współpracy. W ten sposób ocenisz czy dodatkowa weryfikacja stanu prawnego nieruchomości oraz umowy deweloperskiej w ogóle ma sens. 

Co obejmuje pomoc prawna na etapie zawierania transakcji z deweloperem?

Kompleksowe wsparcie i doradztwo prawne obejmuje wiele obszarów działania, szczególnie jeśli chodzi o współpracę z deweloperami. Podpisując umowę kupna-sprzedaży nieruchomości, musisz zadbać o to, aby dokładnie zweryfikować jej stan prawny oraz zapiski zawarte w umowie deweloperskiej. 

Kilka czynników objętych pomocą prawnika w zakresie kupna nieruchomości od deweloperów to:

 1. Analiza i ocena umowy deweloperskiej.
 2. Negocjacje warunków umowy.
 3. Sprawdzanie statusu prawnego nieruchomości.
 4. Doradztwo w zakresie finansowania zakupu nieruchomości.
 5. Wsparcie przy odbiorze mieszkania.
 6. Reprezentacja w sporach sądowych i roszczeniach z tytułu rękojmi.
 7. Porady dotyczące praw i obowiązków dewelopera i kupującego.

Prawnik dokładnie przeanalizuje projekt umowy przedstawiony przez dewelopera, zwracając uwagę na wszelkie klauzule, które mogą być niekorzystne dla klienta. Sprawdzi też zgodność umowy z obowiązującymi przepisami prawa. Co więcej, pomoc prawna może obejmować także wsparcie przy formalnościach związanych z odbiorem mieszkania lub domu od dewelopera, w tym weryfikację, czy nieruchomość została wykonana zgodnie z umową.

A może potrzebujesz profesjonalnego doradztwa i wsparcia w weryfikacji zapisków umowy deweloperskiej przed jej podpisaniem? Możesz wykorzystać wyspecjalizowanego prawnika z dziedziny prawa deweloperskiego i branży nieruchomości – bartkiewicz.legal. Kancelaria Bartkiewicz może kompleksowo wesprzeć kupujących na każdym etapie realizacji transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości od dewelopera.

Jak wybrać prawnika na potrzeby spraw związanych z umowami deweloperskimi?

Jeśli szukasz do pomocy prawnika, który zajmie się audytem prawnym nieruchomości i sprawdzeniem umowy deweloperskiej, weź pod uwagę kilka czynników: profesjonalne podejście do klienta, zaufanie wśród innych klientów, nieposzlakowana opinia oraz wysokie kwalifikacje i wiedza w konkretnej dziedzinie prawa. W ten sposób wybierzesz rzetelnego prawnika, który zajmie się weryfikacją umowy deweloperskiej tak, abyś mógł podpisać korzystną umowę z inwestorem.

ile-zarabiamy.pl

Artykuł sponsorowany